interactive testler © + pdf dosyaları+


   Tamamı Atilla Kadak tarafından hazırlanmış interactive testler © ile, tüm konu ve seviyelere ait etkileşimli soruları çözüp seviyenizi, yanlış / doğrularınızı ve başarı yüzdenizi anında görün. Ayrıca;
     Tümünü .pdf olarak cevap anahtarlarıyla beraber indirebilirsiniz.
     Çıktılarını alıp üstüne yazarak çalışabilirsiniz.
     Testi arkadaşlarınızla anlık olarak paylaşabilirsiniz.
     Yapamadığınız sorularla mı karşılaştınız? Test sonunda konuyla ilgili çalışma notlarına anında ulaşıp konu tekrarı yapabilirsiniz.
     Konuyla ilgili oyunlar oynayabilirsiniz.
     Konuyla ilgili aklınıza takılan bir soru olduğunda, yazar ile direkt temasa geçip, anlık sorular sorabilirsiniz.


Başa dönün
Ortaokul İngilizce Sınavları ©

Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanmış gerçek sınav sorularından bazılarına erişin.Başa dönün
Lise İngilizce Sınavları ©

Lise 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için hazırlanmış ortak sınav, uygulama sınavı ve sorumluluk sınavı sorularından bazılarına erişin.Başa dönün
Seviye Tespit Sınavları

Seviyeniz hakkında fikir sahibi değilseniz...
aşağıdaki genel deneme sınavlarına katılabilir ve şu anki seviyenizi CEFR ölçütlerine göre ölçebilirsiniz:


Perfect English Grammar Mini Level Check
Bu hızlı seviye testi sizin İngilizce'de A1, A2, B1, B2 veya C (C1/C2) seviyelerinden hangisinde bulunduğunuzu 5-10 dakika gibi kısa bir zamanda başarılı bir şekilde ölçmektedir.
teste başlayınBritish Council Level Test
British Council'a ait bu resmi seviye tespit sınavında ise toplam 25 soru vardır ve sınav süresi yaklaşık 10 dakikadır. Sınavda şıkları belirledikten sonra not sure - fairly sure - certain (emin değilim - tam emin değilim - eminim) seçeneklerinden birini de seçmeniz istenecek ve ona göre değerlendirileceksiniz.
teste başlayınEF Set English Level Quick Check
Diğer bir seviye belirleme testi de sizin İngilizce'deki seviyenizi A1 - C2 aralığında ve yaklaşık 15 dakika içerisinde ölçmenize imkan vermektedir. Bu testin artısı; dinleme (listening) yetinizi de ölçüyor oluşu. Gayet başarılı şekilde hazırlanmış bu seviye testi, sitemizin tavsiyesidir.
teste başlayınEF Set 50-minute Level Check
Aşağıdaki detaylı seviye testi de sizin İngilizce'de A1 - C2 seviyelerinden hangisinde bulunduğunuzu 50 dakikada ölçmektedir. Okuma ve dinleme becerileri de ölçülmektedir. İleri seviyede olduğunuzu düşünüyor ve okuma - dinleme becerilerinin de test edildiği daha detaylı bir seviye tespit sınavına girmek isterseniz.
teste başlayınEF Set Speech Test
Sadece İngilizce konuşma ve telafuz becerinizi ölçmek isterseniz bu özgün teste girebilirsiniz.
teste başlayın
Seviyenizle ilgili bir test almak için...

seviyenizi CEFR bazlı ölçmenizde sizlere yardımcı olacak farklı soru sayılarına (25, 50, 100, 150 ve üstü) sahip özel ve genel amaçlı testleri bu kısımdan indirebilir ve çalışma sürecinizi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca öğretmenseniz, öğrencilerinizin genel seviye tespitini de gene bu testlerden size uygun olanını derslerinizde uygulayarak yapabilir ve zaman kaybının önüne geçebilirsiniz.


* Bu testlerde en az %70 başarı gösteren öğrenciler, seviyelerinin gerektirdiği becerileri yeterli düzeyde almış sayılırlar. Bir üst seviye derslerine hazırdırlar. (Başarısız olanların o seviyeye ait dersleri tekrardan almaları gerekir.

Başa dönün